Grupa Matarromera została założona przez Carlosa Moro 25 lat temu. Rodzinna posiadłość, będąca w posiadaniu rodu od 800 lat, została przekształcona w nowoczesne przedsiębiorstwo, lidera innowacyjności w regionie. Systematycznie, rok po roku, pan Carlos Moro rozbudowywał firmę, nieustannie ją modernizując, przy pełnym poszanowaniu tradycji i lokalnych warunków.

Dzisiaj Grupa Matarromera jest jednym z najbardziej znanych producentów wina i oliwy w Hiszpanii. W posiadaniu Grupy znajduje się siedem winiarni położonych w czterech regionach winiarskich (apelacjach) otaczających dolinę rzeki Duero: Matarromera, Emina i Rento w regionie Ribera del Duero; Valdelosfrailes w D.O. Cigales; Emina Rueda w D.O. Rueda oraz Cyan w D.O. Toro. Łącznie winnice Grupy obejmują 415 hektarów upraw.

Wina i oliwy produkowane przez Matarromera sprzedawane są w ponad 60 krajach. Wina wszystkich winiarni systematycznie nagradzane są na krajowych i międzynarodowych konkursach winiarskich i wielokrotnie uzyskiwały wysokie oceniy krytyków winiarskich. Winiarnia Emina produkuje także wina bezalkoholowe (EminaZero). Matarromera znana jest także z działalności enoturystycznej; prowadzi hotel Emina Cottage i restaurację La Espadana San Bernardo w miasteczku Valbuena de Duero (Valladolid).

Prezydent Grupy, pan Carlos Moro, szczególny nacisk położył na zrównoważony i proekologiczny rozwój firmy. Poważna część przychodów Grupy inwestowana jest w ochronę środowiska i badania naukowe. Między innymi w wyniku tej działalności opracowana została unikalna technologia produkcji koncentratu polifenolowego, a w jej następstwie - kosmetyków Esdor.
                          mapa