Esdor to wyjątkowa linia kosmetyków do twarzy i ciała opartych na naturalnych składnikach. Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków Esdor jest zawartość polifenoli winnych, otrzymywanych w wyniku zastosowanej nowatorskiej technologii, opracowanej i wdrożonej przez zespól naukowo-badawczy Grupy Matarromera. Dzięki tej technologii otrzymywany jest skoncentrowany ekstrakt polifenolowy - Eminol (w skład którego wchodzi m.in. Resweratrol) - który jest jednym z podstawowych czynników aktywnych wszystkich kosmetyków Esdor. W badaniach naukowych wykazano, że w dziedzinie kosmetyki Eminol posiada właściwości: antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe, antykancerogenne, antyalergiczne, antyproliferacyjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne.
Skuteczność antyoksydacyjną i przeciwdziałającą wolnym rodnikom polifenoli zawartych w Eminolu określono na 30 razy większą niż witaminy E i C.

Esdor to kosmetyki wyprodukowane niemal wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają parabenów, olejków mineralnych ani sztucznych barwników. Siła oddziaływania polifenoli została wzmocniona takimi składnikami jak olejek różany, olejek jojoba, olejek arganowy, ekstrakt z kawioru czy też wyciąg z korzeni żeńszenia.


Zakład produkujący kosmetyki położony jest w Valbuena de Duero (Valladolid), w samym sercu prestiżowego regionu winiarskiego Ribera del Duero. Polifenole pozyskiwane są z wina oraz pozostałości po winifikacji winogron ze szczepu tempranillo.